Newcastle United Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Odlazak u Newcastle

Ići dole 
+13
RIOT
NUFC96
m.c.t.
Mitro's on fire
Savic
moody
Alan Smith17
NBB96
toon72
Srki
Dinko
Djuka
milan25
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 33
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyČet 12 Maj 2016 - 23:11

Wingrove avenue gledaj. Zajebao sam se. Wingrove road je ulica pored.
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
m.c.t.

m.c.t.


Broj poruka : 2084
Localisation : Nova Pazova
Datum upisa : 07.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyČet 12 Maj 2016 - 23:29

Nije neka velika razlika, možda malo manje drveća ali sve je pod konac.

Odlazak u Newcastle - Page 3 New03

Odlazak u Newcastle - Page 3 New04

Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/srdjan23
NBB96

NBB96


Broj poruka : 923
Godina : 28
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.08.2009

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyČet 12 Maj 2016 - 23:59

Kad krećeš u potragu za poslom?
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyPet 13 Maj 2016 - 8:09

Roby kad je prvi put otišao u Newcastle, crno-beli su izgubili od Liverpool-a na St James' Park-u rezultatom 0:6,

Drugi put kad je stigao (11.05. 2016), taj dan su ispali iz Premier League.

Šta je sledeće? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyPet 13 Maj 2016 - 12:31

Izbacice gabiz grada i zabraniti mu ulaz dozivotno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 33
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyPet 13 Maj 2016 - 12:50

Aplicirao sam za National Insurence Number, to je kartica koju poslodavni traze. Aplicirao sam i za dva posla i George Rkman kaze da ce videti da me ubaci takeaway pizze da pravim. Slacu jos gomili CV i smarati sve da nadjem posao. Zato sam i dosao jbg
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyPet 13 Maj 2016 - 16:50

Savic ::
Roby kad je prvi put otišao u Newcastle, crno-beli su izgubili od Liverpool-a na St James' Park-u rezultatom 0:6,

Drugi put kad je stigao (11.05. 2016), taj dan su ispali iz Premier League.

Šta je sledeće? Very Happy

Čovek je uklet.
Nazad na vrh Ići dole
mare90

mare90


Broj poruka : 372
Godina : 33
Localisation : Zemun
Datum upisa : 02.05.2011

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyPet 13 Maj 2016 - 18:39

Lep kraj
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 33
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyNed 22 Maj 2016 - 17:59

Otpale noge,danas se malo setao po njukaslu,koji po brdima (malo gore malo dole) podseca na Beograd.  Sedeo sam kod reke,i slusao nekog na gitari kako svira "Going home" pesmu. Najezio se.
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
m.c.t.

m.c.t.


Broj poruka : 2084
Localisation : Nova Pazova
Datum upisa : 07.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyNed 22 Maj 2016 - 19:06

I kakvi su sad utisci o Newcastlu posle malo vremena provedenog u njemu? Kakve su im cene u prodavnici u poređenju sa našim cenama (Sad dok si svež pa znaš situaciju i ovde i tamo). U Nemačkoj kad sam bio uvek me iznenadi da u prodavnici imaju neke jeftinije stvari nego mi u Srbiji (a standard im je naravno sto puta bolji nego naš). I onda te to ubije u pojam Evil or Very Mad U pazovi svi televizore kupuju preko neke šeme iz madjarske pa možeš proći 10.000-20.000 din jeftinije nego da kupuješ kod nas... neki portugalac mi bio u gostima i pokazuje svoj digitalan aparat i kaže platio ga 150 evra i pokazuje isti takav u BGD u prodavnici a cena mu okačena 400 evra... ma zlo...

Nego, jel ima kiše? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/srdjan23
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 33
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyNed 22 Maj 2016 - 21:18

dosta su skupi englezi ako poredimo cene srbije i engleske. Hleb je 60-70 penija. Jaja sam platio 230 (tako nesto) 15 komada!

600 grama svinjskog mesa bez kostiju, je 3,67 funti. Ako uzmes 3 pakovanja (u 1 pakovanju ima 6 parceta ) onda je 10 funti.

Slicno tako je i sa belim mesom. Mada ima i pohovano meso da se uzme,isto 10 funti 3 pakovanja. Ne moras pohovati, samo turis u rernu na 20 min i bude do jaja. U jednom tom pakovanju bude 6-7 parceta belog mesa. Za rucak ti je dovoljno 2.

Rkman me je natovario vocem, za 3 funte je uzeo ogromnu kutiju banana,ima sigurno 50-60 banana. Isto tako moze i dzak krompira da se uzme. Ako naletis naravno i ako te usere akcija u tom jednom marketu.

Ali sto se tice obuce i odece,tu brate mozes naci neke neverovatne akcije. Obuci se i obuti se ovde nije nikakav problem!

Plus ako zivis ovde,radis, Samsung Galaxy S7 Edge nije nikakav problem uzeti! Odes do Vodafona,platis 10-12 funti,pokupis telefon,potpises ugovor na 12-24 meseci, placas 30-40 funti mesecno. ( mislim da imas beskonacno minuta i poruka i interneta, i 800 mb interneta u romingu ako se ne varam.).

Isto tako ima i akcije za ogromne smart televizore,iste fore na rate,kad pogledas ratu,ispadne smesno,a dobijes velik kvalitetan televizor (Samsung ).

Problem je brza hrana, i uglavnom hrana,jer mi se nista ovde ne svidja. Jos mi je u glavi malo problem da dam 1000 dinara za jedan usrani sendvic malo veci. Ili da dam 600 din za hambureger malo manji od moje sake,i saku pomfrita. Al dobro jebes ga.....jedna koka kola kosta 1,67 funit (tako nesto) a ima akcija da uzmem 2 kole za 2 funte. LOL. Bar sam mislio da ce Koka Kola ovde biti za dzabe,al jbg..... Newcastle Brown Ale je u supermarketu 1,50 funti,dok je u obicnim radnjicama 2,20 - 2,50. (MRS!!!!) .


Busom se nisam jos vozio,tako da ne znam koliko je karta,al sam gledao u slucaju da dobijem posao dalje od Newcastle-a, blizu Sunderlanda, mesto se zove Washington, onda bi mi trebala mesecna karta,koja kosta oko 95 funti ,pokriva 3 zone,a postoji 5 zona. Mislim da ta pokazna vazi i za Metro,al nisam siguran moracu da se raspitam oko toga.

Ja se stiskam maksimalno koliko mogu. Kupio sam sebi samo carape od 5 funti 8 pari, i patike neke letnje u sports direktu za 10 funti 2 para. Sive i crvene. Mada mi je kasnije bilo zao sto sam i tih 10 funti dao za to jer mi Rkman odma sutrdan dao 2 para Air Maxa koje je slabo nosio. Al dobro.

Od supermarketa idem samo u ASDA-u i ponekad u neki NAJEB (da tako se zove) supermarket. U NAJEBU uzimam proizvode kao sto su virsle ( 1 funta,6 komada), salama u crevu ( 1 funta, u ostalim marketima to ne postoji), pastete,i tako te proizvode.

Jedino mi zao sto nema nigde pavlake da se uzme. To je kod njih Sour Cream,al nema nigde. Pokusao sam da nadjem,i kupim nesto sto mi lici na pavlaku a ono slatko,za kolace neka smesa ili sta ti ja znam vec..... A ja pavlaku jedem od rodjenja,prosto obozavam da jedem. Sad sam se i odvikao.......

Bio sam i u ogromnom sports direktu sa Rkmanom, to je van Newcastle-a. Znaci cega sve nema tamo ju.....
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyUto 24 Maj 2016 - 8:36

Odlazak u Newcastle - Page 3 13188021_277682379232974_208527596_n.jpg?ig_cache_key=MTI1MzA5MTg1MzUwNDg1MzY1MA%3D%3D

Kod nas u DIS-u je 175 dinara. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 33
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyUto 24 Maj 2016 - 13:01

pa da ja odem iz NS-a, jeftin Brown Ale dodje u NS. Roknucu se
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyUto 24 Maj 2016 - 17:21

Ima ga sada da se kupi. Mada nesto mi nije, iskreno. Ipak verujem da je na izvoristu bolji. Kad bih mogao, dosao bih kod robija na vikend samo da se olesim on NBA i bjez kuci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySre 25 Maj 2016 - 7:31

Nije kao nekad, ali je za sva ova naša govna klasa.
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySre 25 Maj 2016 - 7:42

Za nasa govna svakako. Cepao sam Njukija u Londonu u  vise navrata i nisu mi za poredjenje. Doduse ono je bila flasa a ovo kanta.
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySre 25 Maj 2016 - 9:07

Ima i flaširano da se kupi, 0.33ml. Cena je 125 dinara. Uvozi ga Heineken.

Odlazak u Newcastle - Page 3 Newcastle_Brown_Ale_sor_sortesztek_blogspot
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySre 25 Maj 2016 - 15:07

Heinken ga i pravi. Kupili su pivaru, zato ga i ima sada po celoj Evropi. Pojavio se i u Nemackoj bas par meseci pre nego sto cu zapaliti nazad.
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySre 25 Maj 2016 - 15:30

Citiraću svog i Robijevog zajedničkog prijatelja iz Newcastlea:

"Brown ale tastes exactly as its name says it does. If colour brown had a taste, it would be it"
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 33
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySre 25 Maj 2016 - 19:04

Ma sere markus,posle njegovog Ginisa presao je i on na Brown Ale hehe Smile

Inace danas sam isao da kancelarije za national insurence number. Ispitao me covek, trazi je pasos licne karte itd.....lik je poceo da pise da sam iz bugarske dosao, verovatno me testirao,i postavljao neka obicna pitanja. National Insurence Number treba da mi stigne na kucnu adresu za 3-4 nedelje,i dobio sam neko parce papira sa kojim sada mogu legalno da se zaposlim u Engleskoj.

Tako da,tek od danas mogu da budem zaposlen,a 5-6 ljudi me je zvalo,i rekli da ce sacekati da prodjem intervju. Borba za posao sada pocinje.
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySre 25 Maj 2016 - 20:53

Zajebavaju, govna.
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 33
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptyPet 27 Maj 2016 - 21:37

Juce sam bio do Boldon-a ,zvali su me na intervju ,i posle toga sam radio testove, 6 testova,po 7-12 minuta se radio jedan test. Bilo je matematike,citanje, logicki zadaci, nesto vezano za posao (onaj koji je imao iskustva u presama,i metalima on je to znao), o materijalima,i tako.

Odradio sam testove,i dobio sam odgovor od te firme da sam uspesno odradio testove,i da cekam poziv od njih za sledeci korak - verovatno zaposljavanje.

Kako sam dobio taj odgovor,zazvonio mi telefon za jos jedan slican posao,i receno mi da dodjem danas u kancelariju neku u centru Njukasla, da potpisem neke papire, i odradim neki mini test u koji sam 10000% siguran da sam uradio bez greske. Receno mi je da ce me kontaktirati. Ta firma se nalazi u Washingtonu.

Opet kako sam izasao iz kancelarije, dobio opet poziv od trece firme, neka koja se bavi marketingom i prodajom, da dodjem u ponedeljak na razgovor sa glavnim CEO-om te kompanije kako bi procenio dal ja to mogu da radim. Rekao sam im da sam vec obavio 2 intervjua, da mi je javljeno u jednoj firmi u Boldonu da sam bio uspesan u resavanju testova, i da je isto ova druga firma veoma zainteresovana da me zaposli. Zena mi je rekla ako ocu da se sklonim od prasine,buke, prljavstine, i te struke da je ovo pravi posao za mene, da je sve super, mnogo zabave, putovanja po celoj Engleskoj za koje mi je placeno sve, i za vecu platu od minimalca,jos je radno vreme od 8 do 16h , u centru grada, gde mogu i peske da dodjem,znaci bez putnih troskova,i da razmislim do 18h dali sam zainteresovan,pa da mi zakaze intervju. Posle nekog razmisljanja, poslao sam joj poruku da sam zainteresovan,na sta je ona odgovorila Briliant! looking forward to seeing you on monday,13:15 at Eldon Square. Poslala mi na mail cak tacno mesto preko google mapsa, i da je zovem ako se izgubim,nasta sam joj rekao da sam vec stigao da prostudiram centar Njukasla,i da se nebi ni slep izgubio Smile

Kako sam joj to sve napisao, reko ajde malo da se opustim,pustim neki film da gledam,kad mobilni opet zvoni,iz neke agencije za zaposljavanje. Javim se,covek kaze da ima posao za mene,u mojoj struci, u Washingtonu, u nekoj fabrici, nasta sam mu rekao da sam vec imao 2 intervjua ,ceka me jedan u ponedeljak, i ovaj je rekao da batalim sve, sigurno je bolji posao od svih tih. Al jbg,postoji problem. PREVOZ. Radno vreme je tamo u toj fabrici od 6 ujutru,a busevi bas tada krecu ka tim destinacijama van grada. Nazalost, rekao je da cu mi biti tesko da dolazim na posao u to vreme ,da cu verovatno kasniti, i da ce poceti da mi trazi neki posao u blizini.

Automobil je osnovna stvar ovde. Sva sreca ima jeftinih automobila ovde,koji u Srbiji kostaju po 1500-2000 evra. Vauxhal Corsa je na prodaju 30 metara od moje kuce,full sredjena i doterana, na prodaju je za 500 funti. Odlican auto za pocetak novog zivota mislim u sebi.

Nadam se da ne smaram sa ovakvim stvarima, malo mi je dosadno (cuvam novac, nema izlaska u nocne klubove i pubove jbg). Ovo mi dodje kao neki dnevnik u dosadnim danima.
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
m.c.t.

m.c.t.


Broj poruka : 2084
Localisation : Nova Pazova
Datum upisa : 07.07.2007

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySub 28 Maj 2016 - 1:12

Odlične priče, samo napred, obavezno piši! Jednog dana će ovo biti stvarno kao neki dnevnik da se setiš svega kako je bilo. A i ja kad odlepim u 50oj pa zapalim odavde da znam odakle da krenem Very Happy Odlično za poslove, neka ponude samo dolaze, a lako ćeš već odlučiti šta je najbolje. I meni je bilo čudno kad sam video da ljudi ovde dovoze automobile iz UK sa sve obrnutom stranom volana i da ih opet jeftinije sve izađe čak i sa prepravkom volana na drugu stranu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/srdjan23
toon72

toon72


Broj poruka : 1099
Godina : 52
Localisation : Northwestern Croatia
Datum upisa : 07.01.2014

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySub 28 Maj 2016 - 9:56

Robi ja ću se ozbiljno naljutiti prestaneš li pisati o svom životu u Newcastlu...a što se posla tiče barem na početku moje mišljenje je da ti je trenutno bolje tražiti onaj gdje je veća lova...kasnije kad ćeš financijski biti malo stabilniji onda se može tražiti nešto i za sigurnije i duži period i sa manje love...sretno u svakom slučaju..
Nazad na vrh Ići dole
Becej City

Becej City


Broj poruka : 1201
Godina : 27
Localisation : Becej
Datum upisa : 29.07.2013

Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 EmptySub 28 Maj 2016 - 14:03

Samo piši!Zanimljivo je a i ko zna kome će od nas jednoga dana tvoja iskustva dobro doći pri snalaženju u dijaspori.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlazak u Newcastle   Odlazak u Newcastle - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Odlazak u Newcastle
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Newcastle vs MAN UTD
» Newcastle - QPR 2:2
» Newcastle v Man Utd
» Newcastle vs WBA
» MAN UTD - NEWCASTLE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: Off topic :: Pričajte o raznim stvarima...-
Skoči na: