Newcastle United Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Cita li neko knjige? :)

Ići dole 
+12
m.c.t.
NBB96
RIOT
Savic
NUFC_LO
mare90
Alan Smith17
Serbian lassy
NUFC96
spira
Admin-Roby
Thug
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 EmptyPon 10 Avg 2015 - 21:20

Jeste, ujak. Imam knjigu kuci ali je nisam jos procitao. Buraz mi takodje kaze da nije nesto. Jebem li ga. On je ovako i privatno carina, veliki zajebant. Tako da je meni prica sa njim jaca od svake knjige.

Elem trenutno citam Svetislava Basaru - Andjeo atentata. Ne znam ko ga kako voli ili ne, ali meni je Bas legenda. Inace mislim da sam sve od njega citao, nisam siguran.
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 EmptyPon 10 Avg 2015 - 21:41

Buraz je svirao bubnjeve na promociji Rosićeve knjige u Beogradu u Mikser House-u. Skupila se dobra punk ekipa + Biljana Srbljanović. Very Happy

Cita li neko knjige? :) - Page 3 DSC_0038

Cita li neko knjige? :) - Page 3 _MG_7392

Cita li neko knjige? :) - Page 3 DSC_0049

Cita li neko knjige? :) - Page 3 _MG_7381

Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Becej City

Becej City


Broj poruka : 1201
Godina : 27
Localisation : Becej
Datum upisa : 29.07.2013

Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 EmptyPon 10 Avg 2015 - 21:43

Alan Smith17 ::
Mali offtopic, jel čita iko stripove? Meni su najbolji Alan Ford i Zagor Very Happy Very Happy Very Happy

Citao sam malo Naruto mange i to je sve Razz
Mi nismo generacija stripova...
Nazad na vrh Ići dole
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 EmptyPon 10 Avg 2015 - 22:06

Hehe, bio i Zoki Panovic. Nisam znao da ti je buraz bio na bubnjevima. Nasli se Celzijevci Smile Malo sam tome i ja kumovao kada sam ga onomad uputio na tebe, pisao je neki clanak - secas se -pa si ga ti uputio na buraza i eto. Hehehe.

Nazalost nisam bio na promociji, geografski sprecen. Kaze mi buraz da je bio Terzic, da su se ispozdravljali bas onako. Nisam znao da se sa Terzom poznaje, mada je vise puta isticao da OFK-ovac. Svasta sam i ja saznao.
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 EmptyPon 10 Avg 2015 - 22:39

Da, sećam se. Za koje smo to novine radili (telefonski) intervju sa njim? Press online ili neki nedeljnik, podseti me Srki.

Znam da je umro od smeha kad sam mu rekao da ljubav prema klubu i muzici ne poznaje granice. Zašto bi neko iz Engleske svojatao i više voleo Erik Clapton-a od mene samo zato što je Englez? Tako i mi za naš Newcastle.

Mislite li da ovi iz Londona koji navijaju recimo za West Ham više znaju od nas o Newcastle-u iako su oni iz Engleske a mi sa Balkana, koji je 3000 milja udaljen od Newcastle-a? Ne, bato. Mi znamo mnogo više o Newcastle United-u nego neki građani Newcastle-a...


Edit: našao sam intervju za Press Online:


U Novom Sadu je dugo godina postojao kafić „Njukasl" u kojem su se okupljali domaći navijači ovog engleskog kluba. U njega je često potezao i beogradski navijač „svraka" Srđan Žerjav, da bi se kasnije s ekipom istomišljenika nalazio u „Sport kafeu", gde su se povremeno pratile utakmice „svraka" iz engleskog severoistoka.

Jedan od najstarijih domaćih fudbalskih fan sajtova je posvećen upravo ovom klubu, a čovek zadužen za njegovo održavanje je Vladimir Savić, fudbalski trener i profesor fizičkog vaspitanja iz Novog Sada.
- "Dugo godina sam pratio Partizan, išao sam do 2003. godine redovno na utakmice, ali sam onda digao ruke. Ljubav prema Njukaslu nije samo zbog njihovih crno-belih boja, mada ima i toga. Privukle su me njihove odlične igre u Prvoj diviziji kada su mleli protivnike da bi u sezoni '93/94. ušli i u Premijer ligu. Kada sam ih prvi put gledao na utakmici, odlepio sam, a kad sam još i video njihove crno-bele boje, rekao sam „to je to".

-Želja da pokrenem Njukaslov sajt datira od 2000. godine, ali smo klub osnovali nešto kasnije, 15. decembra 2006, kada je pokrenut sajt. Obožavanje engleskih klubova od strane srpskih navijača došlo je kao posledica panka i to je prvo krenulo kod „grobara". Dosadni domaći fudbal i zaljubljenost u britansku kulturu prouzrokovala je kod mnogih Srba ljubav prema engleskim klubovima. Pored našeg sajta, postoje fan klubovi Čelzija, Arsenala, čak i Kvins Park rendžersa i Ipsviča. Srbi navijaju za domaće klubove, ali svaki navijač ima i svoj strani tim koji redovno prati - priča Savić, i priznaje da se postepeno situacija okreće i da, kao u njegovom slučaju, podela uloga postaje takva da mu je Njukasl prvi tim, a Partizan tek rezervni.

-To danas nisu više samo engleski klubovi, oni pripadaju svima nama. Tako je i s muzikom. Zašto bi gitarista Erik Klepton bio bliži Englezima nego meni? Njukasl ima puno fan klubova u svetu, tako da je normalna stvar da ih ima i u Srbiji. Normalno je i što su oni zainteresovani za svoje navijače širom sveta, pa sam i ja dao intervju za Njukaslov časopis koji uređuju navijači „True Faith". Engleskim navijačima je poznato da postoji klub „Njukasl Srbija". Naš član Zoran Vilovski je odlazio nekoliko puta na Njukaslov stadion „Sent Džejms Park", dok sam ja gledao ovaj tim u Sarajevu protiv Željezničara 2002. godine i kada je igrao protiv Partizana, u sezonama 1998. i 2003. I naravno, navijao sam za Njukasl.


Poslednji put izmenio Savic dana Pon 10 Avg 2015 - 22:52, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 EmptyPon 10 Avg 2015 - 22:42

Mislim da je too bilo za dodatak sada nepostojeceg Pressa. Nedeljom je to izlazilo. Mislim da je tu tvoju recenicu i objavio, secam se clanka poprilicno. Ubacio je i pokojni kafe Newcastle United u NS-u. Ooooo, uspomene Neutral
Nazad na vrh Ići dole
NBB96

NBB96


Broj poruka : 923
Godina : 28
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.08.2009

Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 EmptyPet 4 Sep 2015 - 10:10

Nazad na vrh Ići dole
tinno

tinno


Broj poruka : 262
Godina : 45
Localisation : Zagreb
Datum upisa : 29.03.2008

Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 EmptyPon 14 Mar 2016 - 20:23

A jest vam tema... :-)

Vise od 5 godina sam u knjižarskoj branši, u najvećoj mreži, imam doma preko 300 knjiga, neke s posvetom autora kao Piketty, Nesbo, Enger. Ali samo jedna je okrenuta licem u polici, "Alan Shearer - my illustrated career".

Tako da ako nekome treba kakav savjet za čitanje, poklon ili slično, tu sam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cita li neko knjige? :)   Cita li neko knjige? :) - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Cita li neko knjige? :)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Newcastle vs Swansea

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: Off topic :: Pričajte o raznim stvarima...-
Skoči na: